Niebieski poranek to bezpłatne wydarzenie dla rodzin z dziećmi w spektrum autyzmu oraz dla osób dorosłych w spektrum autyzmu. Podczas niego będzie można zwiedzić ekspozycję oraz wziąć udział w animacjach w przestrzeni przyjaznej sensorycznie. Na czas trwania wydarzenia wyciszymy i rozjaśnimy przestrzeń ekspozycji i holu głównego, wyłączmy duże ekrany i aranżujemy miejsca odpoczynku z pufami i kocami. Ograniczamy również liczbę zwiedzających, tak aby było spokojnie i komfortowo.
Samodzielne zwiedzanie Bramy Poznania i Galerii Śluza
W godz. 9.00 – 10.00 ekspozycja Bramy Poznania będzie otwarta tylko dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz dla osób dorosłych ze spektrum autyzmu. Ekspozycję zwiedza się z audioprzewodnikiem rozpoczynając o dowolnej godzinie pomiędzy godz. 9.00 – 10.00. Na ekspozycji będą czekali pracownicy/-czki Zespołu Obsługi Klienta, których zawsze można poprosić o wsparcie.
Zwiedzić będzie można również wystawę czasową „Jak robić szkołę?” w Galerii Śluza. W godz. 9.00 – 11.00 będzie można skorzystać z animacji dla dzieci. Będą to stanowiska, w których można ułożyć klocki, puzzle, tangramy czy memory, poznać nasze pluszowe zwierzaki lub odpocząć na pufie.
Wydarzenie towarzyszy obchodzonemu 2 kwietnia Światowemu Dniu Świadomości Autyzmu.
Informacje praktyczne:
Odbiorcy: rodziny z dziećmi w spektrum autyzmu i osoby dorosłe w spektrum autyzmu
Termin: sobota 25 marca 2023 r.
Czas trwania: w godz. 9.00 – 11.00
Miejsce: Brama Poznania, ul. Gdańska 2 i Galeria Śluza, ul. Dziekańska 2
Koszt: bezpłatne
Zapisy: Zgłoszenia poprzez e-mail lucyna.kaczmarkiewicz@pcd.poznan.pl Przesłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu wydarzenia. Udział w wydarzeniu jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia od organizatora.
Dostępność: w przestrzeni nie ma progów, drzwi otwierają się automatycznie. Na ekspozycję Bramy Poznania można wejść schodami lub wjechać windą. Do kolejnej sali prowadzą przeszklone kładki, które możemy przykryć matami. Na poziom -1 w Galerii Śluza prowadzą tylko schody.